A bunyós büntetéséről ősszel születhet meg a végső ítélet, addig fenntartják az ideiglenes eltiltását.
A Nevada Állami Atlétikai Bizottság (NSAC) hétfői ülésén megnevezte azt a két szert, mellyel Jon Jones június 16-i, versenyidőszakon kívüli tesztjén megbukott. Bones mintáiban hidroxi-klomifent és letrozol metabolitot találtak. Előbbi anti-ösztrogén, utóbbi aromatáz-gátló.
Múlt héten, amikor még csak találgatni lehetett a tiltott szerekről, Chael Sonnen és Rashad Evans is biztosan állította, hogy Jones anti-ösztrogének miatt bukott meg, és ezért kellett kivenni a UFC 200 programjából. Ez tehát most nem szarkavarás volt, hanem valódi, belsős információ.
Ösztrogén blokkolókat jellemzően két céllal szednek. Az egyik az, hogy csökkentsék a test ösztrogénszintjét, és élénkítsék a természetes tesztoszteron-termelést anabolikus szteroidhasználatot követően, a másik az, hogy meggátolják, hogy a tesztoszteron ösztrogénné alakuljon, és így biztosítsák a test nagyobb természetes tesztoszteron tartalmát. Utóbbira használják az aromatáz-gátlókat.
Az NSAC várhatóan szeptemberben vagy októberben tartja majd Jones meghallgatását, akkor állnak majd elő a büntetéssel, de addig is fenntartják a bunyós ideiglenes eltiltását.
Jones a védelemre Howard L. Jacobs ügyvédet kérte fel, aki rutinos a doppingügyekben. Ügyfelei között volt Marion Jones női sprinter is.
Bones, amikor kiderült a doppingvétsége, azzal védekezett, hogy tudtán kívül kerülhettek a szervezetébe a tiltott szerek, szennyezett táplálékkiegészítők formájában. Ezt az NSAC-ülés után is fenntartja.
Don't write me off just yet, I know in my heart that I'm not a cheater. I trust in the system to help me prove it https://t.co/aE2vP9BlVp
— Jon Bones Jones (@JonnyBones) 2016. július 18.
Not trying 2 come across as a victim if anything Im a victim of my own ignorance & yes this could've been prevented https://t.co/bM0FTB5A9B
— Jon Bones Jones (@JonnyBones) 2016. július 18.
I'll disclose to the public when I find out, already sent products to a lab. I have nothing to hide https://t.co/yHjtiDPlEq
— Jon Bones Jones (@JonnyBones) 2016. július 18.
Bár a szennyezett táplálékkiegészítő népszerű kifogás a UFC-ben, és emiatt sokan szkeptikusan fogadják, idén két alkalommal is működött már: Yoel Romero és Tim Means is be tudta bizonyítani, hogy ezek miatt buktak meg a doppingteszten, így az USADA csak hat hónapra tiltotta el őket a szokásos két év helyett.
Utolsó kommentek